2017. július 18.

Világrekordot állított be egy magyar úszólány

Sikerrel szerepelt a 11 éves májtranszplantált úszólány a szervátültetettek világbajnokságán.

Támogatottunk, Sipos Tímea a XXI. Szervátültetettek Világjátékán a spanyolországi Malagán 25 méteres gyorsúszásban új korosztályos világrekordot állított be, és aranyérmet nyert. Tagja volt a 4×50 méteres női gyorsváltónak is, amely a negyedik helyen végzett, valamint a 4×50 méteres női vegyesváltó hátúszója volt: velük bronzérmet nyert. Így Tímea egy arany és egy bronzéremmel tért haza Malagáról.

Tímea 2006-ban, 11 hónapos korában esett át sikeres májátültetésen. 4 éves korától kezdve rendszeresen úszik, imádja a vizet, a versenyszerű úszást 5 éve kezdte el a PSN Zrt-ben. A Trappancs Egyesület versenyzőjeként minden lehetséges hazai és nemzetközi versenyen részt vett. A 2016-os EB óta megrendezett hazai versenyeken 100 m gyorsúszásban minden alkalommal megúszta a transzplantáltak korosztályos világcsúcsát. A szervátültetett magyar válogatott tagja.

Sípos Tímea utazásai költésgeit 2017-től a MOL Tehetségtámogató Program segíti.