2017. november 15.

Szántai Luca ifjú küzdőszellem

A 14 éves Szántai Luca a XXII. WKF Karate Diákolimpia országos döntőjében két szép eredményt is elért. Álma, hogy egyszer olimpián is szerepeljen.

Ahhoz azonban olimpiai sportággá kell vánia a karaténak, amiért a karate komoly erőfeszítéseket is tesz.

Ezúttal a Karate Diákolimpia országos döntőjében Szántai Luca kadet kata formagyakorlatban szerzett 5. helyet, kadet kumite küzdelem -54.kg-ban pedig 2.helyen végzett.

Luca 2009-ben kezdett el karatézni. Tehetsége és kivételes szorgalma hamar megmutatkozott és mára nem csak egyesülete, hanem az ország egyik legtehetségesebb karatésává vált. Wadokai magyar bajnok, WKF magyar bajnok. A WADOKAI Válogatott legfiatalabb tagja. 2014-ben, Olaszországban EB-n küzdelemben bajnoki címet szerzett, melyet 2015-ben megismételt.

Luca felkészülését 2017-től a MOL Tehetségtámogató Program támogatta.