2017. július 24.

Junior Európa-kupát nyert Lehmann Csongor Tiszaújvárosban

A juniorok Európa-kupa-viadalán a férfiaknál a MOL Tehetségtámogató Program triatlonistája, Lehmann Csongor győzött.

A szombati selejtezőket követően, a vasárnapi junior Európa-kupa és a felnőtt Világkupa futamokat a gyermek és serdülőkorú magyar triatlon utánpótlás gálaversenye vezette fel, korosztályonként a 16-16 legjobb magyar mutatkozhatott be nemzetközi közönség előtt.

A fiúk versenyében a tiszaújvárosi Lehmann Csongor erősen kezdett és az élboly tagjaként úszta és kerékpározta végig az első két számot. A futásban aztán egy nyolcfős bolyből az élre állt, és végül 7 másodperc előnnyel megnyerte a futamot. A tavalyi győztes Soós Gergő pedig harmadik helyezést szerzett a portugál Ricardo Batista mögött.

Lehmann Csongort 2017-től a MOL Tehetségtámogató Program segíti felkészülésében.