2014. június 20.

Elhunyt kurátorunk, Roska Tamás professzor

Az Új Európa Alapítvány mély fájdalommal és megrendüléssel értesült arról, hogy Roska Tamás professzor, az Új Európa Alapítvány oktatásért felelős kurátora életének 74. évében, hosszú, súlyos betegség után elhunyt.

Az oktatásban végzett munkájának illetve tudományos és kutatási tevékenységének köszönhetően nemzetközi szinten elismert professzor 2006 és 2013 között segítette a MOL Új Európa Alapítvány munkáját, mint kurátor.

Roska Tamás villamosmérnök, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bolyai- és Széchenyi-díjas egyetemi tanára, az MTA rendes tagja, a Nagy Szent Gergely-rend birtokosa, a Leuveni és a Pannon Egyetem díszdoktora, az Academia Europaea tagja.

Roska Tamás a PPKE Információs Technológiai és Bionikai Karának alapító dékánja, a celluláris hullámszámítógép architektúrájának megalkotója, a hazai bionikai képzés megteremtője fiatalok generációit indította el a világszínvonalú kutatómunka felé.

(fotó:www.valasz.hu)