2018. július 13.

Az ifjú karatés a skóciai Vb-n állt dobogóra

Szántai Luca Skóciában, Dundee városában a 7. WUKF Karate Világbajnokságon hatalmas mezőnyben a kadet (15-17 éves lányok) korosztályban formagyakorlat kategóriában világbajnoki második helyezést ért el.

Luca 2009-ben kezdett el karatézni az I.C Tatami Sportegyesületben, a XVIII. kerület Senczi Molnár Albert Református Általános Iskola tanulójaként. Tehetsége és kivételes szorgalma hamar megmutatkozott, s mára már nem csak egyesülete, hanem hazánk egyik legtehetségesebb karatésává vált.

Bár Luca még csak 15 éves, rendkívül céltudatos és kitűzött céljai érdekében minden tőle telhetőt megtesz. Mára négyszeres EB bajnok, Világbajnoki bronzérmes. Az őszi máltai 10. WUKF EB-n kata versenyszámban szeretné megvédeni EB bajnoki címét, illetve kumite kategóriában is a dobogó legfelső fokára szeretne állni.