2018. február 09.

A MOL-támogatottak a 2018-as téli olimpián is ott lesznek

Tóth Ivett műkorcsolyázóért, valamint Jászapáti Petra, Knoch Viktor, Kónya Zsófia és Burján Csaba rövidpályás gyorskorcsolyázókért is szoríthatunk a február 9-én Pjongcsangban kezdődő téli olimpiai játékokon. Kattints a cikkre, hogy tudd, mikor versenyeznek a MOL Tehetségtámogató Program fiatal sportolói!

Tizenkilenc magyar sportoló hat sportágban – alpesi sí, gyorskorcsolya, műkorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya, szabadstílusú sí, sífutás – képviselteti magát a phjongcshangi téli olimpián.

A jó hír, hogy bár Magyarország nem kifejezetten téli sport nagyhatalom, ettől még a megnyitó utáni első naptól, február 10-24-ig minden nap lesz olyan magyar versenyző, akiért szoríthatunk.

Ugyan néhány versenyszám küzdelmei már csütörtökön elkezdődtek, a 2018-as pjongcsangi téli olimpia megnyitóünnepségét magyar idő szerint péntek déltől rendezték meg.

A 2018-as Téli Olimpiai Játékokon a MOL Tehetségtámogató Program fiatal tehetségei is képviselik hazánkat, köztük a 2018-as olimpiára első kvótát megszerző Tóth Ivett műkorcsolyázó, valamint Jászapáti Petra, Knoch Viktor, Kónya Zsófia és Burján Csaba rövidpályás gyorskorcsolyázók.

Íme azok a sportágak, versenyszámok és sportolók, ahol a magyar versenyzők érdekeltek:

Február 10., szombat:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi) 1500 méter, Férfi 1500 méter, döntő

Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női) 500 méter, Női 500 méter, selejtező

Jászapáti Petra, Keszler Andrea

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női) 3000 méter váltó, Női 3000 méteres váltó, selejtező

Magyarország

Február 11., vasárnap:

03:00 – Alpesi sí – (férfi) Lesiklás, Döntő

Kékesi Márton

Február 12., hétfő:

02:15 – Alpesi sí – (női) Óriás-műlesiklás, 1. futam

Hozmann Szonja, Maróty Mariann

Február 13., kedd:

03:30 – Alpesi sí – (férfi) Szuperkombináció, Lesiklás

Samsal Dalibor, Kékesi Márton

07:00 – Alpesi sí – (férfi) Szuperkombináció, Műlesiklás

Kékesi Márton, Samsal Dalibor

09:30 – Sífutás – (férfi) Egyéni sprint, klasszikus, Selejtező

Kónya Ádám

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi)1000 méter, Férfi 1000 méter, selejtező

Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang

12:00 – Gyorskorcsolya – (férfi) 1500 méter, Férfi 1500 méter, döntő

Nagy Konrád

12:05 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi) 5000 méter váltó, Férfi 5000 méteres váltó, selejtező

Magyarország

Február 14., szerda:

02:15 – Alpesi sí – (női) Műlesiklás, 1. futam

Hozmann Szonja, Maróty Mariann

Február 15., csütörtök:

03:00 – Alpesi sí – (férfi)Szuper óriás-műlesiklás, Döntő

Kékesi Márton, Samsal Dalibor

07:30 – Sífutás – (női) 10 km klasszikus stílusú, Döntő

Szőcs Emőke

Február 16., péntek:

07:00 – Sífutás – (férfi) 15 km klasszikus stílusú, Döntő

Kónya Ádám

Február 17., szombat:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női) 1500 méter, Női 1500 méter, döntő

Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Heidum Bernadett

Február 18., vasárnap:

02:15 – Alpesi sí – (férfi) Óriás-műlesiklás, 1. futam

Kékesi Márton, Samsal Dalibor

Február 19., hétfő:

02:00 – Szabadstílusú sí (női) Félcső, Selejtező

Swaney Elizabeth

Február 20., kedd:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi)500 méter, Férfi 500 méter, selejtező

Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női)1000 méter, Női 1000 méter, selejtező

Jászapáti Petra, Keszler Andrea

Február 21., szerda:

02:00 – Műkorcsolya – (női)Nők, Női rövidprogram

Tóth Ivett

Február 22., csütörtök:

02:15 – Alpesi sí – (férfi) Műlesiklás, 1. futam

Kékesi Márton, Samsal Dalibor

Február 23., péntek:

02:00 – Műkorcsolya – (női)Nők, Női kűr

Tóth Ivett

11:00 – Gyorskorcsolya – (férfi)1000 méter, Férfi 1000 méter, döntő

Nagy Konrád

Február 24., szombat:

03:00 – Alpesi sí – (vegyes) Csapatverseny, Döntő

Magyarország

További cikkeink