2017. szeptember 07.

A Gyerekszem filmje bekerült a berlini REC Filmfesztivál versenyprogramjába

Az alkotás terápiás hatását élhetik át azok a gyerekotthonban élő fiatalok, akik a Gyerekszem Művészeti Egyesület filmkészítő szakkörein vesznek részt. A Bunyós Bill c. film a gyerekek fantáziálása létlehetőségekről: sikerről és hajléktalanságról.

A Gyerekszem Művészeti Egyesület célja, hogy minél több családban és családon kívül élő gyermeket hozzásegítsen ahhoz, hogy a film nyelvén is kifejezhessék érzéseiket és gondolataikat. A Hűvösvölgyi Gyermekotthonban élő gyermekek filmkészítéssel való megismertetése mellett az egyesület filmkészítő szakköröket, nyári filmtáborokat, valamint olyan filmfesztiválokat szervez, ahol az érdeklődők megismerhetik a gyerekek által készített magyar és külföldi filmeket.

2017-ben készült Bunyós Bill című filmjüket a berlini REC Filmfesztivál versenyprogramjába 700 nevezett film közül választották ki.

A Gyerekszem Egyesület munkáját a MOL Gyermekgyógyító Program 2010 óta támogatja.