2017. augusztus 17.

A fiatal golfozó újabb sikere hazai terepen

Závaczki Bálint 15 éves többszörös bajnok golfozó augusztus második hétvégéjén újabb nemzetközi versenyen szerepelt, ezúttal itthon.

A Pannónia Golf Klub adott otthont a 39. Magyar amatőr felnőtt Open-nek, ahol 13 nemzet 114 golfozója adta le a nevezését.

"Ezen a pályán számtalan alkalommal játszottam már, de az első alkalom volt, hogy a MOL Tehetségtámogató Program támogatottjaként állhattam rajthoz." - mondta el az ifjú golfozó, aki júliusban a Szerb Junior Open U21-es kategóriájában aratott győzelmet.

Ennek a pályának a jellemzője, hogy mindig valamilyen erősségű szél uralja a pályát. Ez alkalommal viszont a szél orkán erejű volt, a három napi verseny első két napján. Ez megfelelően „szétrázta” az eredményeket. Két nap után mindössze három magyar játékosnak sikerült a top 20-ba kerülni. Végül a legjobb magyarként az ötödik helyen zárt a bolgár, szlovén, olasz és szerb játékos mögött.